понеділок, 28 грудня 2015 р.

              
     
           Як колись відзначали Новий Рік?
 Час зустрічі Нового року у різних народів сильно відрізняється. Так в Стародавньому Вавилоні свято припадало на весну.

 В Мікронезії час настання Нового року традиційно-1 січня. В цей день всі жителі островів отримують нові імена і пошепки повідомляють їх найближчим людям. А довірені родичі при цьому зі страшною силою б’ють в барабани, щоб їх не підслухали злі духи. 
 В Італії прийнято в новорічну ніч позбавлятися від старих речей, які викидають прямо з вікон. Причому чим більше речей буде викинуто — тим більше багатства і удачі принесе новий рік.   На Русі Новий рік відзначали 1 березня — в X — XV століттях, 1 вересня-з 1348 після Собору в Москві, а з 1699 року по указу Петра I перенесли на 1січня. В результаті, до теперішнього часу Новий рік став сумішшю традиційних давньослов’янських, християнських, західноєвропейських і східних традицій.    Традицію різдвяного поліна принесли вікінги в Англію. Вони пиляли на Різдво велике дерево, яке вилежувалося і сохло весь рік. А на наступне Різдво це дерево вносили в будинок і клали у вогнище. Якщо дерево горіло довго і прогорало повністю — то будинок чекала удача, якщо ж загасало, чи не догоріло до попелу — чекай біду.
 Живі ялинки є однією з християнських традицій різдвяних і новорічних свят. Але виявляється, вони можуть нести не тільки радість і дух свята. Вчені встановили, що на смереках присутні грибки, які в теплих домашніх умовах легко розмножуються і виділяють величезну кількість спор. Спори в свою чергу викликають кашель, утруднене дихання, безсоння, млявість, навіть бронхіт і пневмонію. Щоб убезпечити себе потрібно або вимити і висушити ялинку перед тим, як заносити до хати, або використовувати штучне дерево.
 До того як стати знаменитим, Джеймс Белуші підробляв Санта Клаусом. Саме в період такої роботи він залишився без прав, але актор все ж вирішив продовжити доставку подарунків дітям. У такому вигляді його і затримала поліція і офіцери почали процедуру арешту, надівши наручники і провели обшук. Діти прозодили повз них і ридали, з жахом кричали, що їх улюбленого Санта Клауса заарештували.
          Веселі та цікаві факти про Новий Рік
 Як Ви думаєте, що сучасні діти в листах Дідові Морозу, найчастіше просять? Правильно — комп’ютер! А офісні працівники більш спритні і просять заморозити їх начальника.  Установка ялинки в наших будинках, увійшла в звичай 150 років тому.
  У Російського Діда Мороза виявляється теж є день народження -18 листопада, ця дата пов’язана з настанням холодів на його батьківщині.
 Уже 35 років 31 грудня по ТБ показують культову картину радянських часів « Іронія долі, або з легким паром ».
 А знаєте, навіщо запускають феєрверки на Новий Рік? Це теж цікавий факт, а вся справа в тому, що раніше вірили, що шум і вогонь який створює феєрверк, відлякує злих духів і привидів.   Батьківщиною знаменитого Діда Мороза є Великий Устюг, це одне з найбільш древніх міст Вологодської області.
 У австралійців на новорічному столі повністю відсутня дичина!  Румуни називають Новий Рік «малим Різдвом».
 Перша електрична гірлянда була запалена у 1895 році в Америці.  Південній півкулі не пощастило в плані новорічної атмосфери, оскільки Новий Рік у них припадає на середину літа, і вони замість сосен і ялинок — наряджають евкаліпти.

Немає коментарів:

Дописати коментар